последни новини Ново
>

Безгрешен Григор Димитров надви словак във втория кръг на Ролан Гарос

Григор Димитров постигна убедителна победа с 3:0 сета (6:4, 7:6 (5), 6:1) срещу Андрей Мартин, която го прати в третия кръг на Ролан Гарос. Той ще се изправи срещу испанеца Роберто Карбайес Баена. В първия сет "хасковлията" демонстрира самочувствие и със спечелен един пробив успя да си осигури преднина в резултата с 1:0 сета. Въпреки трудното начало за Григор във втората част той реши да отговори на словака, като при резултат 4:1 за Мартин, "първата ни ракета" върна пробива си пасив и успя да изравни до 4:4. Двамата тенисисти стигнаха до тайбрек, който Гришо спечели със 7:5. В третия сет Димитров излезе с преднина 2:0. След което допусна пробив на съперника си, но незабавно поправи грешката за 3:1. А в останалите три гейма Григор бе стабилен и не позволи повече изненади. В следващия етап на надпреварата Григор Димитров ще се срещне с Роберто Карбайес Баена, който днес след почти пет часа игра взе мача си срещу Денис Шаповалов с 2:3 сета.