последни новини Ново
>

Григор Димитров за пръв път в кариерата си ще играе 1/8-финал на Ролан Гарос

Григор Димитров на полуфинал в Антверп, Раонич се отказа
Григор Димитров си осигури комфортна победа над Роберто Баена с 2:0 сета (6:1, 6:3) в третия кръг на Ролан Гарос, а след 66 минути игра испанецът се отказа преди началото на третия сет. Така Димитров се класира за 1/8-финала на турнира от "Големия шлем", където ще го чака Стефано Циципипас. Без да допуска грешки Григор взе първата част с 6:1, като нанесе първия пробив още в началото на сета. През втората част Гришо запази добрата си игра. След ключов пробив, българинът поведе с 5:3. И така имаше шанс на негов сервиз гейм да затвори сета, което и направи. Преди да започне третия сет, съперникът на Григор се отказа от участието си на Ролан Гарос. За първи път в кариерата си, ракета номе едно в мъжкия ни тенис ще остане в Париж и за втората седмица на надпревата. Опонент на Григор Димитров ще бъде Циципас, който по-рано днес също взе мача си с Аляж Бедене.