последни новини Ново

С два полета от Оман и Дубай днес се връщат още 290 български граждани

България затваря небето си за всички руски самолети

Над 400 наши сънародници вече са евакуирани от държави в Близкия изток. С два полета от Оман и Дубай днес се връщат още 290 български граждани.

Самолет на авиокомпания "България еър" е излетя тази сутрин от международното летище в Оман със 110 пътници на борда, като от тях 74 са от чартър на авиокомпанията, а останалите са по списък на Министерството на външните работи, съобщиха от пресцентъра на транспортното министерство. Очаква се самолетът да кацне днес около 17:30 часа на летище "Васил Левски" - София.

Втори самолет (Airbus A320) на "България еър" в момента е на летище "Ал Мактум Интернешънъл" в Дубай, откъдето 180 пътници, заявили желание да се приберат в България чрез външното ни министерство, ще бъдат транспортирани до София. Очаква се самолетът да кацне на летището в София около 18:45 часа. 

От ведомството допълват, че с полетите, организирани от държавата, през вчерашния ден у нас са се върнали 411 души.

Тази нощ български туристи се прибраха в София с полети от Дубай и Абу Даби. Вчера български туристи се прибраха и с полет от Дубай до летище Варна. /БНР