последни новини Ново
>

Чакането за ЦСКА София свърши! България ще има два отбора в групите на Лига Европа

ЦСКА София ще играе в Европа след 10 години отсъствие от европейските терени. Това стана факт, след като възпитаниците на Стамен Белчев надвиха отбора на Базел с 3:1 като гост в последния плейоф за влизане в групите на ЛЕ. Домакините откриха резултата с гол на Кабрал в 54-та минута от дузпа, след нарушрние на Валентин Антов. С два гола на Тиаго в 72-та и 88-та "червените" осъществиха пълен обрат. В 96-та минута Ахмед Ахмедов оформи крайния резултат за победата с 3:1. За четвърти пореден път Лудогорец ще бъде в групите на Лига Европа. "Разградчани"  победиха Динамо Брест с 2:0 на чужда земя. Резервите на Павел Върба - Елвис Ману и Ихинио Марин решиха мача с голове в 73-та и 79-та минута. Така двата български отбора ще очакват жребият да отреди, кои ще бъдат техните съперници в груповата фаза, който ще бъде изтеглен днес в 14:00ч.